Kontakt

Reception: Tfn 0920 – 550 800.
Kalas och event: Tfn 0920-550 800.
Undervisningsmaterial: Tfn 0920-550 847.
Skolbokningen: Tfn 0920-550 804, tisdag-torsdag kl 14.00-16.00.

Postadress
Teknikens Hus
Teknikgränd 1
977 54 LULEÅ

Besöksadress
Universitetsområdet
Teknikens Hus väg 2
977 54 LULEÅ
Hitta till Teknikens Hus >>

Kristina Jonsson
Verksamhetschef
kristina.jonsson@teknikenshus.se
0920 550 820
070 327 82 28
David Dahlberg
Utställningschef
david.dahlberg@teknikenshus.se
0920 550 806
072 539 09 19
David Broström
Chef för pedagogik, program och lärande
david.brostrom@teknikenshus.se
0920 550 883
072 539 09 42
John Clausén
Teknisk chef
john.clausen@teknikenshus.se
0920 550 815
072 539 09 26
Marika Kalén
Stabschef, HR och ekonomi
Föräldraledig

marika.kalen@teknikenshus.se
0920 550 829
Maria Fjellström
Chef för service och värdskap
Reception, restaurang, butik och städ

maria.fjellstrom@teknikenshus.se
0920 550 813
Linnea Eriksson
Marknads- och kommunikationsansvarig
linnea.eriksson@teknikenshus.se
0920 550 811
Anna Almqvist
Kommunikatör och formgivare
anna.almqvist@teknikenshus.se
0920 550 886
Liisa Åström
Butiksansvarig
liisa.astrom@teknikenshus.se
0920 550 898
Marianne Nilsson
Pedagog
Utbildning och projekt

marianne.nilsson@teknikenshus.se
0920 550 807
Mia Gulliksson
Pedagog
Publika program

mia.gulliksson@teknikenshus.se
0920 550 821
Tomas Jonsson
Pedagog
Utbildning och projekt

tomas.jonsson@teknikenshus.se
0920 550 857
Emma Videhult Lagerstedt
Pedagog
Skolprogram, utbildning och projekt

emma.videhult-lagerstedt@teknikenshus.se
0920 550 818
072 644 34 30
Linda Ökvist Johansson
Pedagog
Skolprogram, utbildning och projekt

linda.okvist@teknikenshus.se
0920 550 803
072 539 09 16
Ewa Andersson
Pedagog
Skolprogram och utbildning

ewa.andersson@teknikenshus.se
0920 550 808
072 644 15 03
Marlene Merilä
Mediepedagog
marlene.merila@teknikenshus.se
0920 550 845
Anna Carlsson
Utställningsvärd
Undervisningsmaterial för utlåning

anna.carlsson@teknikenshus.se
0920 550 847
Torbjörn Larsson
Tekniker
torbjorn.larsson@teknikenshus.se
0920 550 840
Thomas Sjögren
Tekniker
El och fastighet

thomas.sjogren@teknikenshus.se
0920 550 816
Daniel Ahlbäck
Tekniker
Attributmakeri och formgivning

daniel.ahlback@teknikenshus.se
0920 550 870
Gunnar Björkbom Länström
Kock
gunnar.bjorkbom@teknikenshus.se
0920 550 814
Magnus Allström
Kock
magnus.allstrom@teknikenshus.se
0920 550 814
Maria Sjögren
Kock
maria.sjogren@teknikenshus.se
0920 550 814